Najlepsze lampy! Nie tylko do akwarium! *

SKYLIGHT

Czemu najlepsze? hmm, gdy zobaczysz jak na żywo wygląda Twój zbiornik pod tą lampą, z pewnością zmienisz zdanie. Nawet największych sceptyków ruszy to, jak te lampy świecą!

Poza samym odbiorem kolorów roślin i ryb! (tak ryb!) dla oka ludzkiego, ich właściwości fotosyntetyczne dla roślin są ponadprzeciętne! Współczynnik PAR czy PPFD tych lamp jest przynajmniej podany! To są jedyne charakterystyki na jakie powinniśmy zwracać tak naprawdę uwagę w lampach dla roślin, ale jak to zrobić jeśli producenci rzadko je podają.

Futurystyczny wygląd.

Skylight jest nie jest lampą minimalistyczną o bardzo ascetycznym wyglądzie, wręcz przeciwnie. To bardzo wychodząca przed szereg seria lamp pod względem wyglądu, innowacyjności ale przede wszystkim mocy pobieranej energii do ilości światła dostępnej dla roślin. To naszym zdaniem najlepsza lampa na rynku po wieloma względami, a już trochę tych lamp przerobiliśmy.

Porównanie lampy konkurancyjnej firmy oraz Polskiego Skylight AQI-80Intense

Strumień świetlny (lumeny) jest o 70% wyższy w porównywalnych lampach tych dwóch producentów! Barwa regulowana w Skylight!

A teraz coś czego się nie spodziewałem po tej lampie!

Przez Swoją głupotę i niezdarność, źle zamontowaną lampę, po kilku godzinach pracy lampa pod naszą nieobecność wpadła do wody podczas świecenia, została wyłowiona dopiero rano.

Lampa dalej świeci bez żadnych problemów, cała fauna i flora ma się dobrze, po tym incydencie. Po rozmowie z producentem o tym, zostaliśmy uspokojeni gdyż lampa posiada gumowe uszczelki w miejscach newralgicznych! Czyli jest kolejny plus:

Można montować w pokrywach! Gdzie wilgotność sięga czasem 100%.

Kilka słów od producenta:

Podsumowanie:

Skylight to miła odmienność na polskim rynku na mocno oblegany przez azjatyckie marki oraz garażowe lampy market. Lampy naprawdę dają najlepsze naszym zdaniem światło dla oka oraz roślin.

Fajnie, że polski producent wchodzi mocnym akcentem z konkurencyjnymi cenami ze swoimi produktami, a co najważniejsze to nie jest ich ostatnie słowo.

Do swojej oferty Skylight wprowadza nowe lampy do większych zbiorników, których jest jak na lekarstwo. Ich nowe dziecko Hyperspot to kolejny HIT! Poniżej zdjęcie i zapowiedź nowej lampy!

* to nasza subiektywna opinia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: